Pickleball

Co to jest pickleball?

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Mecze singlowe lub deblowe rozgrywane są zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania polimerowej piłeczki nad siatką.

Na pierwszy rzut oka pickleball przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Prędkość piłki przy grze w pickleball jest 3 razy mniejsza, podobnie jak pole do gry, które jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Z tego właśnie powodu pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, łatwy do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi. Pickleball to doskonały wybór dla osób, dla których tenis jest (bądź był w przeszłości) zbyt wymagający fizycznie.

Pickleball to obecnie najszybciej rosnący sport w USA z kilkunastoma milionami aktywnych graczy, którzy grają na specjalnie przygotowanych placach do gry, ale także na zwykłych kortach tenisowych lub badmintonowych, boiskach, parkingach oraz przed swoimi domami.

CENNIK PICKLEBALL

Cena Czas
Kort do pickleball ze sprzętem
60 zł
60 minut

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Przewiń na górę